Harika Bir Hafta Geçirmenin Sırrı

Pazartesi sendromu yaşamak istemiyor musunuz? Yeni bir haftaya başlamak herkesin üstünde sinir stres yaratır. İşin temposu

, hedefleri, özellikle İstanbul da yaşıyorsanız trafiği, düşündükçe insanda gerilme yapar. Bunun ilk belirtileri Pazar gecesinden başlar. Güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz, bol bol dinlenip kafa dağıtmışsınız ama koskoca hafta sonu bitmiştir. Pazar gecesi pazartesi sendromu ilk sinyallerinin başladığı zamandır. Türü ve çeşidi ne olursa olsun, psikolojik olarak sendromlar insanlar arasındaki iletişimi ciddi derece sıkıntıya sokar. Kendi kendimize zihinsel olarak engel koymuş oluruz. İşte burada yapmamız gereken tutumumuzu değiştirip, olumlu tarafından bakmak gerekir. Olumlu bakarsak olumlu olur.

Yeni bir haftaya heyecan duyun, daha başarılı, daha çok satış yapmayı hedefleyin. Ay sonunda alacağınız priminizi ödülünüzü düşünün ve her zaman mutlu olun. Kendisi ile mutlu olan insanların pazartesi satış sendromuna girmeleri zordur. Pazartesi sendromundan kurtulmak için öncelikle kişinin kendisiyle mutlu olabilmesi esastır. Kendisiyle bir huzursuzluğu ve sorunu olmayan insanların diğer insanlarla da kolay kolay sorunu olmaz. Şimdi diyeceksiniz ki konu ile ne alaka.

İyi bir hafta geçirmeyi istiyorsanız, pazartesi gününü iyi geçirin.

Biliyorsunuz ki pazartesi sabahları birçok şirkette satış toplantıları olur, zaten olması da gerekmektedir. Satış personellerinin zihinlerini toparlamak, bir algı oluşturmak, hedefler hakkında görüş belirtmek ve motivasyonunu sağlamak şarttır. Böyle bir sinerji dolu bir günde satış yapmak insanı rahatlattığı gibi, geri kalan günlerin gidişatını da belirler. Hafta başında satış yakalamak kendinizi müthiş hissetmenizi sağlayacaktır. Size hareketlendirir ve bir daha fazla satış yapmak için zihinsel bir güç verir. Satışın satışı çekme olayı da budur.

İyi bir başlangıç yapmak istiyorsak en potansiyel müşterilerinizi randevularını pazartesi sabahına ayarlayın.

Pazartesi günü için birden çok randevu oluşturun. Pazartesi randevularınızı birkaç gün önceden teyit edin ve sağlamlaştırın.

Haftanın son günlerinde yaptıklarınız gelecek haftanın gidişatını belirler. Haftanın sonun günü çoğu kişi kendini bırakır. Birde randevu kopartamadıysa bitse de gitsek modun da olur. Eğer haftanın son günleri iyi çalışırsanız, gelecek haftanın başarısını garanti edersiniz ve mutlu huzurlu bir tatil geçirmeniz için iyi bir sebep olur.

Harika bir hafta geçirmek istiyorsak pazartesi günü satış yapın. Bunun içinde düzenli programlı çalışıp SATIŞ BAŞARINIZI HAZIRLAYIN, yoksa başaramazsınız.

Yorumlarınızı Bekliyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.